Jak pisać treści, które sprzedają? Podpowiadamy!

Lip 28, 2021 Autor: webiso

Słowa to nie tylko podstawowe narzędzie komunikacji międzyludzkiej, ale także potężne narzędzie marketingowe. Za ich pomocą możemy przekonać odbiorcę do wykonania określonej akcji: zakupu naszego produktu, wzięcia udziału w organizowanym przez nas wydarzeniu itp. Jak sprawić, by tworzone przez nas teksty przynosiły oczekiwane rezultaty w postaci – na przykład – większej konwersji na naszej stronie?

Tworzenie tekstów sprzedażowych – 5 najważniejszych wskazówek

Pisz językiem korzyści

„Język korzyści” to sformułowanie szczególnie lubiane przez marketingowców. Co jednak dokładnie ono oznacza? Najprościej mówiąc, ten sposób budowania komunikatów zachęca do tego, by zamiast na obiektywnych cechach produktu skupiać się na korzyściach, które może on przynieść użytkownikowi. Fakt, że dany produkt ma konkretne atrybuty, nie przyniesie odbiorcy tekstu żadnej wiedzy poza tym, że… ten produkt posiada takie, a nie inne atrybuty. Jeśli jednak pokażemy mu, jak cechy te ułatwią jego życie i realnie wpłyną na jego codzienność, mamy o wiele większą szansę na to, że odbiorca stanie się naszym klientem.

Uświadom potrzebę

Najłatwiej sprzedaje się usługi lub produkty, które spełniają określone potrzeby klienta. Często jednak on sam nie jest świadomy tego, jakie potrzeby dokładnie posiada – dlatego tak ważne jest, by mu je uświadomić. Dlatego w swoich tekstach odwołuj się do tego, czego może brakować potencjalnemu klientowi, a następnie podsuń mu rozwiązanie – pokaż, jak to, co oferujesz, przyczyni się do zaspokojenia jego potrzeb.

Myśl jak klient

W stworzeniu wiarygodnego, a tym samym skutecznego tekstu marketingowego pomoże „wejście” w skórę klienta. Zastanów się, co może być dla niego niejasne lub problematyczne w związku z Twoim produktem lub proponowaną przez Ciebie usługą, jakie może mieć obawy dotyczące Twojej oferty, a następnie – jedna po drugiej je rozwiewaj.

Pisz zrozumiale

Marketing to obszar, w którym zdecydowanie najważniejsza jest jasność przekazu. Oczywiście nie stoi to w sprzeczności z poprawnością językową i gramatyczną – wręcz przeciwnie, jednak zawsze w pierwszej kolejności należy zwracać uwagę na to, czy tworzony przez nas tekst jest łatwy w odbiorze. Dlatego piszmy krótkimi zdaniami, unikajmy skomplikowanych słów i wyrażeń czy też zawiłej składni. Komunikatywność przede wszystkim!

Zadbaj o wyróżniki graficzne

Nie od dziś wiadomo, że internauci to wzrokowcy – zamiast czytać tekst od początku do końca skanują go oni wzorkiem, zatrzymując się na fragmentach, które przykują jego uwagę. Warto więc zadbać o to, by pierwszy rzut oka na przygotowaną przez Ciebie treść pozwolił czytelnikowi od razu wyłowić z niego najważniejsze informacje. Stosuj wyróżnienia – pogrubienia, kursywę, listy punktowane lub numerowane. Akapity powinny być krótkie oraz oddzielone od siebie niewielkim odstępem. Nie zapomnij o urozmaicających treść grafikach oraz przykuwających wzrok śródtytułach i nagłówkach.