Landing page – co to jest i jak pomoże Twojemu biznesowi generować większe zyski?

Czas czytania:
Autor: webiso

Strona internetowa spełnia wiele funkcji – przybliża odbiorcom profil naszej działalności, prezentuje naszą ofertę, dane kontaktowe czy też pomaga poszerzyć wiedzę na temat branży, w której funkcjonujemy.

Jeśli jednak mamy konkretny cel biznesowy, taki jak na przykład sprzedaż nowego produktu, promocja wydarzenia czy też pozyskanie nowych leadów, warto użyć do tego osobnych, dedykowanych narzędzi – takich jak landing page. Czym są strony docelowe i jakie korzyści mogą one przynieść naszemu biznesowi?

Najczęstsze cele landing page’a

Landing page, inaczej strona docelowa lub, z angielskiego, strona lądowania, to strona internetowa stworzona w określonym celu. Dostajemy się na nią zazwyczaj po kliknięciu w banner reklamowy.

W przeciwieństwie do standardowej strony www, która pełni głównie funkcje prezentacyjno-informacyjne, wszystkie elementy znajdujące się na landing page’u mają nakłaniać użytkownika do wykonania określonej akcji. Przykładami takich działań mogą być:

  • zapisanie się na wydarzenie, webinar itp.,
  • wysłanie formularza,
  • zapisanie się do newslettera,
  • pobranie materiałów, np. e-booka,
  • zakup produktu lub usługi.

Jak widać po powyższych celach, najogólniej można powiedzieć, że celem landing page’a jest zwiększanie liczby konwersji na stronie – niezależnie, co za konwersję uznamy – oraz generowanie leadów – pozyskiwanie danych kontaktowych użytkowników, którzy mogą w przyszłości przerodzić się w potencjalnych klientów.

call-to-action

Przykład call to action z przyciskiem prowadzącym do formularza zapisów.

ELEMENTY STRONY DOCELOWEJ I ICH ZASTOSOWANIE

Spełnieniu wyżej wymienionych celów sprzyja struktura landing page’a. Jest ona maksymalnie prosta – brak na nim elementów znanych z tradycyjnych stron www, takich jak menu górne czy rozbudowana nawigacja. Zamiast tego landing page’e obfitują w krótkie, ale treściwe teksty, sugestywne grafiki oraz charakterystyczne, właściwe sobie elementy:

  • Call to action – jest to jeden z najważniejszych elementów strony docelowej, jej znak rozpoznawczy. Ma formę poziomego bannera, zazwyczaj w wyrazistym, wyróżniającym się kolorze, na którym znajduje się chwytliwy nagłówek oraz krótki tekst, a także przycisk bezpośrednio odsyłający do określonej akcji.
  • Formularz – jeśli landing page ma nam służyć głównie do zbierania leadów, formularz jest na stronie niezbędny. Użytkownik, w zamian za określoną korzyść, na przykład darmowy rozdział naszego e-booka bądź wstęp na wydarzenie, zostawia swoje dane kontaktowe, które możemy potem wykorzystać, wysyłając mu personalizowane treści i stopniowo zamieniając go w naszego klienta.
  • Elementy graficzne – użytkownicy Internetu to w głównej mierze wzrokowcy – chętniej skanują wzrokiem znajdujące się na stronie grafiki niż wczytują się w zamieszczony na niej tekst. Dlatego zadbaj o to, by Twój landing page urozmaicony był atrakcyjnymi elementami graficznymi, takimi jak ikonki czy infografiki. W przypadku treści – operuj językiem korzyści oraz pisz jasno i zrozumiale.

Landing page to dziś zdecydowanie jedno z najczęściej wykorzystywanych narzędzi w marketingu online. Dzięki klarownej strukturze przygotowanie go jest proste i szybkie, a jego zorientowana na konkretny cel zawartość pozwala szybko osiągnąć oczekiwaną korzyść.

Brzmi ciekawie? Umów się na 30 minutową bezpłatną konsultację, wspólnie sprawdzimy czy to ma sens w Twojej firmie.

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Webiso Domiński, Maziarz Sp. J. z siedzibą w Krakowie, ul. Tatarska 5, NIP: 677-234-88-58. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na Pani/Pana pytania i wnioski zawarte w formularzu kontaktowym. Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne, aby otrzymywać odpowiedzi od Administratora. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, co oznacza, że przetwarzanie danych osobowych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów Administratora. Prawnie uzasadnionym interesem Administratora jest komunikacja z użytkownikami strony internetowej. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do udzielenia Pani/Panu odpowiedzi na pytania i wnioski. Pani/Pana dane osobowe mogą być też przetwarzane po tym czasie, do upływu terminów przedawnienia ewentualnych roszczeń. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych, prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Ma Pani/Pan również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych osobowych. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, jeżeli uzna Pani/Pan, że przetwarzanie przez Administratora Pani/Pana danych osobowych narusza przepisy dotyczące przetwarzania danych osobowych. Pani/Pana dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu.

Bezpłatna konsultacja

Wspólnie sprawdzimy czy nasze rozwiązania mają sens w Twojej firmie.

    Ogólne rozporządzenie o ochronie danych ?