Blog: pozycjonowanie webiso #więcej

Przyjazne linki – czyli o optymalizacji adresów URL

Czy wiesz, że już sam adres strony internetowej może pracować dla Ciebie i mieć bardzo pozytywny wpływ na SEO? Oczywiście nie będzie tak działać każdy, a jedynie odpowiednio przygotowany. Co musi mieć, aby określić go jako „przyjazny” zarówno dla użytkownika, jak i robotów wyszukujących Google? Wyjaśniamy i doradzamy – zobacz!

czytaj więcej

Wyszukiwanie obrazem, czyli krótki przewodnik po Google Grafika

Wyszukiwarkę Google zna praktycznie każdy użytkownik Internetu. Ale nie każdy wie, że firma ta udostępnia również usługę wyszukiwania obrazem. Funkcjonalność ta to Google Grafika i możesz wykorzystać ją nie tylko do tego, aby odnaleźć poszukiwane przez siebie obrazy, ale również w celu podniesienia widoczności swojej witryny. W jaki sposób zrobić jedno i drugie?

czytaj więcej

SEO i SEM – czym się różnią i jak wykorzystać je w swoim biznesie?

„SEO” oraz „SEM” to dwa podstawowe pojęcia w dziedzinie pozycjonowania stron internetowych. Ogólnie mówiąc, opisują one szereg działań, których celem jest osiągnięcie przez daną stronę wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwarek internetowych. To zaś powinno przełożyć się na zwiększony ruch na stronie. Na czym polegają te działania i czym różni się SEO od SEM? Dowiesz się w poniższym artykule!

czytaj więcej

SXO – pozycjonowanie z myślą o użytkowniku

Każdy właściciel strony internetowej chce mieć na niej jak największy ruch. Jednym ze sposobów na jego osiągnięcie i zwiększenie jest oczywiście pozycjonowanie. Dużą rolę pełni w nim SEO, czyli optymalizacja treści na witrynie pod kątem wyszukiwarek internetowych. SXO to niejako „bardziej zaawansowane” SEO, a co za tym idzie – może przynieść znacznie lepsze efekty niż zwykłe. Na czym polega i jak można je wdrożyć? Wyjaśniamy – przeczytaj i dowiedz się tego!

czytaj więcej

6 wskazówek, jak zadbać o SEO podczas wdrażania strony internetowej

Częstą praktyką jest dbanie o działania związane z optymalizacją strony www dopiero po jej wdrożeniu – na etapie przygotowywania treści lub nawet jeszcze później. W tym wpisie chcieliśmy Cię przekonać, że o SEO warto myśleć jak najwcześniej – najlepiej już na etapie przygotowywania planu witryny. Pozwoli Ci to już od początku jej istnienia w sieci zadbać o jej wysoką widoczność w sieci oraz uniknąć konieczności wprowadzania czasem kosztownych lub czasochłonnych poprawek w przyszłości.

czytaj więcej

Dlaczego warto śledzić ruch na stronie www i jakie narzędzia nam w tym pomogą?

Analityka internetowa to proces pozyskiwania danych na temat zachowań użytkowników na naszej witrynie. Oczywiście same informacje nic nam nie dadzą – zadaniem analityka jest wyciąganie z zebranych danych wniosków i na ich podstawie planowanie konkretnych działań, które zwiększą rentowność naszej witryny. Do czego dokładnie mogą się przyczynić dane zebrane za pomocą narzędzi analitycznych?

czytaj więcej

Pozycjonowanie w mapach Google – jak robić to skutecznie?

Prowadzisz lokalny biznes i zależy Ci na pozyskaniu nowych klientów? Restauracja, salon kosmetyczny, a może kawiarnia w centrum miasta? Zadbaj o to, aby klienci mogli do Ciebie trafić – pokaż się na mapce Google. Rób to z głową – dobrze opracowana mapka może wygenerować całkiem spory ruch! Tym razem podpowiemy Ci, jak dobrze zoptymalizować wizytówkę Google, by była maksymalnie wykorzystanym sposobem na pozyskanie nowych klientów.

czytaj więcej

Co to jest pozycjonowanie i jak może odmienić Twój biznes?

Czy wiesz, która strona jest najczęściej odwiedzana przez polskich internautów? To wyszukiwarka Google! Aż 96,3% polskich użytkowników Internetu korzysta z wyszukiwarki Google – wśród nich jest wielu Twoich klientów. Pozycjonowanie, to proces, który docelowo ma Cię do nich doprowadzić.

czytaj więcej

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Webiso Domiński, Maziarz Sp. J. z siedzibą w Krakowie, ul. Tatarska 5, NIP: 677-234-88-58. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na Pani/Pana pytania i wnioski zawarte w formularzu kontaktowym. Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne, aby otrzymywać odpowiedzi od Administratora. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, co oznacza, że przetwarzanie danych osobowych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów Administratora. Prawnie uzasadnionym interesem Administratora jest komunikacja z użytkownikami strony internetowej. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do udzielenia Pani/Panu odpowiedzi na pytania i wnioski. Pani/Pana dane osobowe mogą być też przetwarzane po tym czasie, do upływu terminów przedawnienia ewentualnych roszczeń. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych, prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Ma Pani/Pan również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych osobowych. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, jeżeli uzna Pani/Pan, że przetwarzanie przez Administratora Pani/Pana danych osobowych narusza przepisy dotyczące przetwarzania danych osobowych. Pani/Pana dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu.

Bezpłatna wycena

Chcesz rozwinąć swój biznes? Porozmawiajmy!

    Ogólne rozporządzenie o ochronie danych ?